Image

Ортопедія (протезування зубів)

У сучасній стоматології зубопротезування є важливою частиною лікування зубів.

Зуби – це важливий складник нашого з вами процесу травлення. Головна функція цього органу – механічна обробка їжі. Від того, чи добре пережовується їжа, залежить весь процес життєдіяльності людини.

У сучасній стоматології зубопротезування є важливою частиною лікування зубів. Виготовлення зубних протезів не стоїть на місці й постійно пропонує нові технології, розширюються можливості застосування різноманітних матеріалів. Складно собі уявити сучасну людину на ділових переговорах або за вечерею з друзями, яка обдаровує навколишніх беззубою усмішкою. Тому всі наші клініки особливу увагу приділяють саме протезуванню зубів, що належить до окремого напряму стоматології – ортопедії. У Medlaif протезування зубів проводиться лікарем-ортопедом.

Види протезування зубів

Зубопротезування ділиться на три категорії: незнімне, умовно-знімне і знімне.

Незнімні зубні протези

Вкладки за своєю суттю є тим самим що й пломби, що були виготовлені в лабораторії за індивідуальними зліпками, зазвичай, з кераміки. Належать до незнімних зубних протезів. Мають здатність максимально точно прилягати та високу естетику. На відміну від звичайної пломби, керамічна вкладка довговічніша й абсолютно непомітна на зубах.

Image

Керамічні вініри

Незнімні зубні протези подібні до  якнайтонших керамічних пластинок, які покривають зовнішню зубну поверхню. Зазвичай, цей вид незнімного зубного протезування використовується в ділянці усмішки для корекції форми й кольору зубів.

Люмініри, або голлівудські вініри

Ультратонкі пластинки з кераміки, з допомогою яких зубне протезування не вимагає попередньої серйозної обробки зубів. На відміну від вінірів, люмініри можна зняти, але і список вад, з якими вони можуть справлятися, вельми обмежений.

Зубна коронка Ковпачок

Замінює коронку зуба й імітує її природну форму. Найпоширеніший варіант цього виду зубопротезування.

Мостоподібний протез

Конструкція з декількох зубних коронок, яка кріпиться на природних зубах або коренях. Це класичний варіант зубопротезування. До цієї ж категорії можна віднести й адгезивний мостоподібний протез, який використовується як тимчасова естетична конструкція.

Зубний імплантат

Титановий «корінь» імплантується в кістку на місце відсутнього зуба, на який встановлюється штучна коронка.

Знімні протези

Виготовляються з акрилової пластмаси, нейлону, металу та їхніх комбінацій. Якщо в роті залишилася частина своїх зубів, то протез називається частковим. Якщо зубів не залишилося-то повним. Знімний протез може передавати жувальний тиск як на ясна, так і на зуби, які збереглись.

Image

Бюгельні протези

Протези з металевим каркасом, у які входять пристосування, які утримують і розвантажують конструкцію, дуги і штучні зуби. Бюгельні протези бувають: з кламерами (спеціальними гачками) і зі замками.

Варто знати:

У разі множинної або повної відсутності зубів може бути встановлено кілька імплантатів на кожній щелепі, на які буде спиратися незнімний або умовно-знімний мостоподібний протез (умовно-знімним називається протез, який не може зняти пацієнт, але може зняти лікар для його лагодження або очищення)

Кожен варіант має свої переваги й вади, тому, який із варіантів кращий для конкретного пацієнта, вирішує лікар.

Протези на імплантати залежно від ситуації можуть бути встановлені як негайно після операції, так і через кілька місяців вичікування.

Матеріали для зубних протезів

До матеріалів, що використовуються в зубопротезуванні, ставляться особливі вимоги. Вони мусять мати біологічну сумісність з тканинами порожнини рота людини й бути стійкими до впливу на них слини та їжі. Матеріали не мають  спричиняти алергію, змінювати смакові відчуття, мати запах. Їхні міцність, пружність, еластичність та властивість стирання мусять бути наближені до тканин, які вони замінюють. Крім того, важливою вимогою є можливість виготовлення зубних протезів із тих матеріалів конструкцій, які максимально наближені за своїм кольором і видом до природних зубів і ясен. Зупинимося докладніше на кожному з них.

Композит – матеріал, який являє собою спеціальний полімер, з такими домішками, як особливе скло, фарфорова мука, оксид кремнію, кварц і т. ін., для надання йому тих чи інших властивостей. З його допомогою відновлюють пошкоджений зуб, буквально «нарощуючи» його до нормального стану.

Кераміка – з неї виходять легкі та естетичні протези (найчастіше це коронки на передні зуби), які повністю імітують форму, колір і напівпрозорість натуральної емалі. З її допомогою можна приховати будь-які дефекти й руйнування зуба. Кераміка є найбільш нешкідливим для організму і тканин порожнини рота сучасним матеріалом для протезування зубів. Кераміка, відміннопротистоїть мікроорганізмам, барвникам і агресивним речовинам.

Хромонікелеві та хромокобальтові сплави – найпоширеніші в протезуванні зубів. Вони добре справляються зі своїми обов’язками на різних протезах, але в людей, які страждають алергією, можуть спричиняти неприємні реакції. Порівнюючи з ними сплави благородних металів є менш шкідливими для організму. Особливо гарними є сплави золота з паладієм і платиною, які є дуже міцними і стійкими до різних впливів. З ними можна робити протяжні протези, які дуже точно відливаються і відмінно сидять, а своїм особливим кольором допомагають і керамічному облицюванню мати природніший вигляд.

Титан – абсолютно біосумісний, дуже міцний і водночас легкий. Його властивості подібні до властивостей коронок зі сплавів золота, хоча титан трохи і програє їм в естетиці. Але на бічних зубах до титанових сплавів претензій немає.

Оксид цирконію – матеріал із максимально високою міцністю й безпечністю для живих тканин. Давно використовується в медицині. Його сріблясто-білий колір чудово підходить для естетичних цілей протезування.

Сучасні технології з використанням лазера дають змогу  досягти якнайточнішого виконання зубної коронки з цього матеріалу, а, отже, і кращого її прилягання до зуба.

Image

Пластмасові протези застосовуються давно, і їхні властивості добре відомі. Стоматологічна пластмаса, на жаль, програє всім сучасним матеріалам для протезування й за міцністю, і за естетикою, і за довговічністю, вона здатна вбирати запахи, барвники, які поступово змінюють колір пластмасових протезів, навіть якщо ви вживаєте звичайнісінькі чай, каву, ягоди тощо. Також пори слугують сприятливим середовищем для розмноження бактерій, боротися з якими допоможе тільки ретельна гігієна, інакше вам не вдасться уникнути запалення ясен, підвищеного ризику карієсу й пульпіту.

Але знімні протези залишаються дуже популярними, тому і пластмасу доводиться застосовувати дуже часто. І все ж їй на заміну з’явився такий сучасний матеріал для протезування зубів, як нейлон. Нейлонові протези, на відміну від своїх недосконалих попередників, відрізняються одночасно і гнучкістю, і міцністю, що дає їм витримувати механічні навантаження й не ламатися. В аспекті алергії нейлонові протези безпечніші, вони також не збирають на собі мікроорганізми. Естетичний вигляд нейлонових протезів ґрунтується на їхній напівпрозорості, маскуванні під колір ясен і непомітній для сторонніх очей фіксації опорними конструкціями з того самого матеріалу, що й сам протез.

У наших клініках пропонуються такі послуги в зубопротезуванні:

  • діагностика
  • знімне протезування зубів
  • незнімне протезування зубів
  • мікропротезування з допомогою вінірів
  • CAD/CAM моделювання
  • бюгельне протезування на імплантатах
  • виготовлення знімних протезів
  • вініри
  • люмініри
  • вкладки

Запишіться на прийом прямо зараз!

Телефонуйте нам

(044) 494-21-23

Ми готові допомогти вам зберегти здоров'я!